Program

Treść (rozbudowana)

Activities for children with parents

„Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki'' – czyli o Pawle Edmundzie Strzeleckim (zajęcia odbędą się w czwartek, 4 kwietnia o godz. 16.30)

 
Paweł Edmund Strzelecki, wielki podróżnik. To postać znana, aczkolwiek nieco tajemnicza.
Gdzie hrabia tańczył ze starą babcią? Z kim walczył o kangurzy ogon?
I właściwie dlaczego tak bardzo kochał kamienie? Jak nazwał najwyższą górę?
Jakie tajemnice skrywał w plecaku? Jakie tajemnice skrywał w sercu?!
Wszystkiego dowiecie się z książki przygodowej (a miejscami nawet nieco awanturniczej)
zatytułowanej CO HRABIA PORABIA? (listy spod Góry Kościuszki)

0
„FA - i gotowe” (zajęcia odbędą się w środę, 6 marca, od godz. 17.00, dwie grupy)


Muzyczna rodzina Sikorskich, zaprasza na kolejną ze swych autorskich audycji muzycznych pt: „FA - i gotowe”. Tym razem z rodziną Sikorskich wystąpi największy instrument stroikowy orkiestry symfonicznej. Rozłożymy go, postrzelamy, po czym damy się porwać muzyce symfonicznej, filmowej i oczywiście piosence.
Wszyscy na scenę! Zaraz zaczynamy!
 

0
„Nie irytuj, lepiej przytul” (zajęcia odbędą się w maju)


Podczas warsztatów rodzice z dziećmi poprzez gry i zabawy będą rozwijać najważniejsze umiejętności wpływające na skuteczną komunikację, tj słuchanie, formułowanie komunikatów, koncentrację i panowanie nad emocjami. Celem warsztatów jest budowanie świadomej komunikacji rodzic-dziecko, dziecko-rodzic i zrozumienie co jest ważne w tej komunikacji dla obu stron.

0

Workshops for children

„Cegiełka do cegiełki, czyli jak zbudowany jest nasz dom wielki?”


Zapraszamy do budowy domu! Samodzielnie zbudujecie z prawdziwych styropianowych elementów budowlanych własny dom o powierzchni aż 4 m2. Poza tym dowiecie się dlaczego dom stoi i jak należy go zbudować, aby długo służył swoim mieszkańcom. Będziecie mogli spróbować swoich sił jako murarze. Choć cegiełki będą miniaturowe a cement ekologiczny, to wystarczy, aby przekonać się, że wcale nie tak łatwo wymurować prostą ścianę.
 

0
„Co to jest CHEMIA?”


W czasie warsztatów wcielicie się w role młodych chemików!
Podczas zajęć poznacie Panią Skrobię i odkryjecie w jakich produktach spożywczych się ukrywa. Przekonacie się, co takiego się dzieje, kiedy wywar z czerwonej kapusty połączymy z różnymi produktami znajdującymi się w każdej kuchni. Na koniec odkryjecie magiczny świat farb chemicznych, wywołując je na specjalnej bibule używanej w laboratorium. Swoje rysunki zabierzecie do domu jako pamiątkę z zajęć.

0
„Niewidzialni siłacze”


Czy wiecie, że w przyrodzie występują niewidzialne siły oddziałujące na ludzi i przedmioty? Podczas warsztatów przeprowadzimy doświadczenia potwierdzające ich istnienie. W szczególności dowiecie się, co to jest środek ciężkości, dlaczego przedmioty pływają, dlaczego samolot lata. Zbadamy również siły oddziałujące pomiędzy magnesami, wyrysujemy linie pola magnetycznego i wykonamy nurka Kartezjusza, którego zabierzecie ze sobą do domu.

0
„(Nie)zwykła kartka papieru”


Czy lubisz rysować i pisać? Czy zastanawiałaś/eś się nad tym, jak powstaje najpopularniejszy materiał, który służy Ci jako tło do przekazania swoich myśli i wyobrażeń? Czy wiesz, że na Politechnice Łódzkiej są naukowcy, którzy zajmują się dziedziną zwaną papiernictwem? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powstaje papier i sam go wytworzyć, zapraszamy na nasze warsztaty!

0
„Od znaków dymnych po łączność satelitarną”


Czy wiecie, że kiedyś nie było telefonów? Jak wtedy porozumiewali się ludzie? Czy Indianie wysyłali znaki dymne?. Na zajęciach zobaczycie stare telefony i rozdzielnie telefoniczne. Czyli dowiecie się jak dawniej bywało. Dodatkowo zbudujecie własne radio a także sprawdzicie czy za pomocą kubka i sznurka można się porozumieć. Czy to zadziała przekonajcie się sami?!

0
„Zobaczyć dźwięk i widzieć dźwiękiem”


Czy można zobaczyć dźwięk? Jeśli tak, to jak? Kto może go zobaczyć? A czy można „widzieć dźwiękiem”? Jak myślisz? Komu może to być potrzebne? Na warsztatach w laboratorium inżynierii audio zobaczysz dźwięk! I dowiesz się, jak niewidomi mogą widzieć dźwiękiem wykorzystując znaną nietoperzom metodę echolokacji.

0
„Zęby, ciosy i siekacze”


Jeśli chcesz odkryć niesamowite funkcje zębów zwierząt i dowiedzieć się, dlaczego zęby zwierząt są tak różnych wielkości i kształtów, zapraszamy na warsztaty. W czasie zajęć zobaczycie prawdziwe czaszki, zęby oraz makiety zębów zwierząt egzotycznych. Na zakończenie stworzycie protezy zębowe dla zwierząt.
Uwaga! Jako skutek uboczny zajęć zaobserwowano regularne mycie zębów!

0

Strona dziala - zabbix